Ayse Deniz Gökçin

Počuli ste už o slávnej svetovej pianistke  menom Ayse Deniz Gökçin? Táto mladá kráska je Turkyňa so všetkým, čo k tomu patrí a ešte je aj super slávna po celom svete. Jej priezvisko znamená v preklade “ more“, ale nielen tým je Ayse výnimočná 🙂 Jej neopísateľný talent  je balzamom pre uši každého, kto miluje piano hudbu.  Do svojich skladieb dáva svoju dušu aj srdce. A nielen to !

 

ayse deniz
Pianistka

Začiatky Ayse deniz Gokcin

Ayse Deniz Gökçin vyštudovala  konzervatórium a bola vždy talentovaná.  Jej výnimočný talent sa pretvoril najmä do jej vlastných skladieb.  Už od piatich rokov hrávala na klavíri. Vždy mala záľubu v hre na piane.  Debutovala na koncerte, keď mala deväť rokov.  V trinástich rokoch už  účinkovala ako sólistka v rôznych orchestroch pod vedením slávnych tureckých  a neskôr svetových dirigentov .  Ayse Deniz Gokcin vytvára svoje vlastné fúzie klasickej klavírnej hudby s inými štýlmi. Vydala už svoje vlastné tri albumy.  Jednoznačne najlepším albumom bol Pinkfloyd v jej vlastnom prevedení.

Talentovaná klaviristka

Ayse vždy bola pokladané za zázračné dieťa, ktoré malo obrovský talent od Boha. A naozaj po vypočutí niektorých jej skladieb nadobúdate tento pocit aj vy.  Avšak odmalička Ayse Deniz bola rodinou mierne odhováraná od dráhy svetovej umelkyne. Rodina jej spočiatku tvrdila,  že nemôže uspieť v medzinárodnom meradle, ale Ayse bola tvrdohlavá a išla si za svojím. Ayse Deniz je medzinárodne uznávaná pre svoju jedinečnosť v súvislosti so schopnosťou zjednotiť klasickú klavírnu skladbu s rockovým žánrom.  Preto vytvára jedinečné rockové aranžmány skladieb, ktoré jej milovníci zbožňujú.

Gökçin sa zúčastnil prestížnych letných festivalov vrátane Verbier Academy a tiež Pekingský medzinárodný hudobný festival .  V súčasnosti pracuje na sólových a nahrávacích projektoch a účinkuje na mnohých koncertoch po celom svete. Momentálne žije na striedačku v Londýne, Istanbule alebo v Los Angeles.

Len málokedy sa na svete nájde väčší talent ako Ayse Deniz Gokcin a slnečné Turecko je jej domovom, do ktorého sa stále rada vracia, aj keď je slávna.

Zdroj: https://www.aysedenizgokcin.com/

Leave a Reply