Kúpa nehnuteľností v Turecku

Turecko je nádherná prímorská krajina a pre našinca pomerne lacná destinácia, kde sa dá nájsť mnoho lacnejších bytov a víl, či už na prenájom alebo dlhodobé žitie.

Vždy bolo vaším snom bývať pri mori v slnečnej krajine? Vaše sny sa môžu premeniť na realitu. Začnite konečne žiť tam kde chcete a nielen snívať o tom ! Turecko ponúka na výber veľa výborných bytov v atraktívnych lokalitách.

Juh Turecka je lákavý  a obmýva ho Stredozemné more. Najkrajší pás pobrežia s nádhernou prírodou, prijateľnými cenami a najmä výhodnou polohou je skutočným lákadlom pre každého. Letecké pravidelné spojenie z Viedne do Antalye je skvelým pomocníkom pri plnení vášho sna.

V Turecku funguje množstvo realitných kancelárii, ktoré môžu sprostredkovať predaj bytu práve do vašich rúk, všetko samozrejme nanajvýš profesionálne, oficiálnou a legálnou cestou. Treba si iba dôkladne vybrať spoľahlivé realitné kancelárie. Neodporúčame konať a kupovať byt na vlastnú päsť, nakoľko môže dôjsť k neželaným problémom.

V roku 2006 turecká vláda vydala zákon, podľa ktorého je možné, aby si cudzinci kúpili byt v Turecku a budú mať také isté práva a povinnosti pri vlastníctve nehnuteľnosti ako napr. domáci obyvatelia.

Ktoré nehnuteľnosti sa dajú kúpiť v Turecku?

Najviac sú v kurze nehnuteľnosti v okolí  Kusadasi, Antalye, Beleku, Alanye, Side, Mahmutlaru, Kargicaku až po Mersin. Mersin je ešte novorodeniatko a nie je tak veľmi preferovaný ako Antalya, ale o dva tri roky bude na rovnakej úrovni.

Môžete si kúpiť malý byt 1+1, štúdio, alebo veľkú vilu priamo pri mori. Je to len a len na Vás a na vašich finančných možnostiach.

Byt v Turecku na riviére napr. v Alanyi stojí od 40 000 – 50 000 eur, čo je pre Slováka celkom výhodná investícia do nehnuteľností pri mori a tiež do budúcnosti. Či už chcete kúpiť byt pre seba, svojich blízkych, ako darček, alebo chcete kúpiť byt a prenajímať, je naozaj na vás.

Turecko síce nie je členom EÚ, ale kúpa bytu nie je vôbec nič zložité. Všetko sa dá právne a notársky ošetriť. Môžete si kúpiť priamo byt od developera, alebo od vlastníka nehnuteľnosti, radíme však všetko riadne notársky overiť a radšej ísť všade osobne a postupovať cez realitného makléra. Vyhradiť si na to 2 týždne, pozrieť si byt, pripraviť zmluvu, spoznať sa s developerom, majiteľom, a tak kúpiť byt.

aj táto vila môže byť vaša
aj táto vila môže byť vaša, ilustračné zábery

Momentálne je v ponuke množstvo krásnych bytov priamo pri mori, či už v Alanyi, alebo v Mezitli pri Mersine. Cenovo sa byty pohybujú cca od 50 000 vyššie. Ochotní realitní makléri vám so všetkým pomôžu a vy si môžete užívať slnečné lúče tureckého slnka, ktoré vás bude v Alanyi hriať viac ako 300 dní do roka.

aj táto vila môže byť vaša
aj táto vila môže byť vaša, fotografia autora, ilustračné zábery

Atraktivita tohto pobrežia je neopísateľná a Turecká republika vôbec nerobí problém turistom, ktorí si tu chcú kúpiť byt, práve naopak. Turecká vláda dáva veľké výhody pre európskych a ruských cudzincov, ktorí si tu chcú kúpiť byt. Napr. dajú vám hneď dlhodobý rezidenčný pobyt bez problémov, ak si tu kúpite nehnuteľnosť. Taktiež si tu môžete kúpiť alebo prenajať, obchod, pozemok.

Ceny bytov boli ešte nižšie, okolo 40 000, ale kvôli Korona kríze sa všetky ceny pohybujú momentálne už vyššie.

Dane z nehnuteľností sú pomerne nižšie, taktiež energie, ako elektrina, voda sú nižšie cenovo, na aké sme zvyknutí na Slovensku. Ak ste sa rozhodli práve pre tureckú nehnuteľnosť, radi vás nasmerujeme na tú správnu cestu za šťastím a kúpou krásneho prímorského bytu podľa vašich predstáv a požiadaviek. Hoci nie sme realitní makléri, máme v Turecku dosť odžité, na to aby sme poradili s výberom správnej lokality 🙂

Viac info:

Mail: ochutnejturecko@gmail.com

Fotografie: vlastné zábery autora, ilustračné fotky,

Leave a Reply