Najkrajšie miesta v Turecku – vychutnajte si orientálny nádych

Turecko nie sú iba bazáre, piesočnaté pláže a teplučké more. Turecko sa môže popýšiť aj inými atraktivitami. Prinášame zoznam 8 najkrajších miest v Turecku, ktoré musíte rozhodne navštíviť !

Ak plánujete dovolenku v Turecku, nestačí vám týždeň ani dva na spoznávanejšie tých najkrajších skvostov, či už po prírodnej stránke, alebo historickej. Ak ste priaznivci leňošenia pri mori, vyskúšajte Egejskú alebo Tureckú riviéru. Aj milovníci histórie a spoznávačiek si prídu na svoje.

Istanbul

Toto mesto proste „must see“. Je to skutočne jedno z najimpozantnejších miest celého sveta. Nielen na plážovú dovolenku, ale najmä na spoznávačku. Je tam aj veľa pracovných príležitostí, najviac z celého Turecka. Vysoká koncentrácia pamiatok a špeciálnych miest mu dodáva glanc.  Mesto rozprestierajúce sa na dvoch kontinentoch, kde sa varila história. Istanbul je impozantná rozprávka, ktorú každý musí navštíviť aspoň raz v živote. Veľmi multikultúrne mesto, ktoré sa dostalo pod kožu snáď každému, ako aj mne. Môžete sa v ňom stratiť na mesiac a vôbec sa nebudete nudiť.

Istanbul
Istanbul

Čaro Istanbulu je nezabudnuteľné. Raz vidieť je lepšie, ako tisíc krát počuť. Istanbul je pre mňa veľmi obrovské mesto, kde by som síce nedokázala žiť, ale táto svetová metropola ma aj tak očarila. Nie každý v nej vydrží žiť celý život, život je tam celkom iný.

Keby ste nevideli všade mešity, len ťažko by ste verili, že ste v moslimskej krajine. Istanbul je naozaj  svetoznáma metropola. Navštíviť toto mesto bolo môj sen, a podarilo sa mi to. Musíte nazrieť do každej uličky, nielen navštíviť Hagiu Sofiu.

Čo navštíviť v Istanbule?

 

Kappadokia

Capadocia je nezabudnuteľnou „mesačnou krajinou“ a určite ju musíte navštíviť v centrálnej časti Turecka. Prekrásny rozprávkový národný park Goreme, ktorý láka na svoju krásu a špecifickosť. Lietajúce balóny, údolia, podzemné kláštory a kostoly určite nesmiete vynechať pri svojej návšteve. Romantický výlet už na vás čaká práve v Kapadokii.

Čo vidieť v Kapadokii

Ponorte sa do histórie – Antické pamiatky v Turecku

Turecko je popretkávané pradávnymi historickými pamiatkami z Antiky a z čias Osmanskej ríše. Najkrajšie  pamiaty sú ukryté v Side, Aspendose  Perge, ktoré môžete pohodlne navštíviť, ak ste na dovolenke v Antalyi alebo Alanyi. Antické divadlo v Side je pre vás určite zaujímavé, tiež Agora, alebo Apollónov chrám pri mori. Tu vznikajú aj najkrajšie svadobné fotografie.

Side dovolenka v side, pláž, turecko
side, apollonov chrám
nakupujúci ľudia v turecku
Side nákupy
https://ochutnamturecko.jetotam.sk/antalya-belek-co-vidiet/

Nemrut Dag

Hora Nemrut (dag je hora po turecky) je perfektným lákadlom, blízko mesta Malatya v centrálnej až východnej časti Turecka. Je to veľké lákadlo pre turistov, pretože ponúka skutočne pôsobivý monument. Nachádza sa tu viacero sôch rôznych bohov v úchvatnej veľkosti, samozrejme z historických čias. Táto hora bohov je dokonca zaradená aj do UNESCO.

Nemrut Dag
Nemrut Dag

Pamukkale

Jednou z najväčších atrakcií masového turizmu je práve Hierapolis Pamukale. Tiež je to aj  pamiatka UNESCO. Ovlažte sa v prírodne vytvorených bazénoch s azúrovou vodou, kde sa ovlažovala aj samotná Kleopatra. Vonkajšie kaskádové kúpele ovlažia nielen telo, ale pomôžu aj duši.

Pamukkale
Pamukkale

Jazero Tuz Gölü (Slané jazero)

Zázračné slané jazero Tuz Gölü je druhé najväčšie jazero v  Turecku. V lete vysychá inak by sa podobalo na more. Je prírodnou zvláštnosťou. Vyschne dokonca v lete až tak, že sa dá po ňom chodiť, soľ sa odparuje.

Tuz Golu
Tuz Golu

Turecká riviéra

Miesta od Antalye až po Kargicak sú samé o sebe obrovským lákadlom pre turistov milujúcich slnko, more a hotelové rezorty. Oblasť je bezpečná, príjemná a skutočne zaliata slnkom celý rok. Oplýva viac ako 300 slnečnými dňami do roka. Najkrajšie miesta na strávenie letnej dovolenky sú Alanya, Side, Antalya, Belek a Mahmutlar.

Egejská riviéra

Egejská riviéra je pre náročného dovolenkára veľmi veľkým lákadlom najmä mestá Bodrum, Mugla, Izmir. Egejská riviéra je iná ako Turecká riviéra. Atmosféra týchto miest je pulzujúca, živá a tradične morská. Ege riviéra má svoj neopakovateľný ráz, určite si vychutnajte leňošenie pri  Modrej lagúne a tiež navštívte starodávne hrobky v Efeze. Určite nebudete ľutovať.

 

Zaujímavé miesta Egejskej riviéry

Sledujte nás na :

Instagram: https://www.instagram.com/ochutnejturecko/

facebook: https://www.facebook.com/ochutnejturecko/?ref=py_c

Leave a Reply