Randenie v Turecku s Turkom

“ Od mužov sa očakáva, že budú živiteľmi rodiny, budú  sa starať príkladne o rodinu a pracovať, ak nebude stačiť jeden plat, nájdu si druhú prácu. Musia finančne zabezpečiť manželku a celú rodinu. Nevyžaduje sa však od nich, aby doma varili či upratovali, je to skôr ženská práca.“ ( Zdroj: Brainee)

V súvislosti s každodenným životom v Turecku  a medziľudskými vzťahmi nás oslovil známy lifestylový magazín Brainee.sk s požiadavkou o rozhovor. Témou nášho rozhovoru bolo, aký je život zaľúbencov, partnerské vzťahy v Turecku, ako si milenci prejavujú náklonnosť a aké je randenie v Turecku? Povoľujú rodičia randenie mladým zaľúbencom ? Môžu spolu pred svadbou bývať?

Musím uznať, že to boli mimoriadne zaujímavé otázky, na ktoré však nejestvuje jedna pravda a jedna univerzálna všeobecná odpoveď. Ľudia sú rôzni, vzťahy sú individuálne. Generalizácia v tomto prípade nie je na mieste, ale predsa len sme sa pokúsili odpovedať podľa najlepšieho vedomia a svedomia 🙂 Tak ako to vnímame v Turecku my.

Denno denne vidím mnohé tradičné vzorce správania v tureckých rodinách, či už v susedstve alebo u známych.  A hoci nie som vzťahový kouč, psychológ, ani odborník na vzťahy, určité vzorce správania a rodinné stereotypy som v Turecku  odpozorovala.

Čím sa odlišuje randenie v Turecku od Slovenska? Vedel si tieto pikošky?

V prvom rade ide o to, že muž by mal prevziať prvotnú iniciatívu. Niekedy dievčatá taja, že majú vzťah s chlapcom, pretože to nechcú hneď povedať rodine. Nevedia ako vzťah dopadne. Keď je vzťah už  vážny, vtedy sa rozhodnú povedať o tom rodine. Ak partnera už predstavia rodine,  potom sa začne celá zásnubná ceremónia, ktorá môže viesť k svadbe.

POZOR! Upozornenie pre naše slovenské a české dámy 🙂

Ak vás váš turecký partner neprinesie ukázať domov, znamená to, že to nemyslí s vami vážne. Vždy, ak muž Turek predstaví dievča rodičom, znamená to, že to myslí vážne. Ak vás stále nechce domov priviesť, tak to nemyslí vážne. Chcete sa dozvedieť viac pikošiek o randení v Turecku ?:)

 

Zaľúbený pár

Niekedy sa páry naozaj málo poznajú, boli spolu len párkrát von a hneď svadba.  Však načo čakať a spoznávať sa 🙂 Ideálne vhupnúť do toho. A ani dohodnuté manželstvá nie sú tabu, najmä na vidieku, alebo v určitých tradičných komunitách a skupinách. O tom a aj o inom sme spoločne s redaktorkou Lubkou pripravili zaujímavý rozhovor 🙂 Môžete si prečítať viac pikošiek na

https://brainee.hnonline.sk/spolocnost/rozhovory/24614193-natalia-o-vztahoch-v-turecku-mamy-varia-a-peru-pre-synov-aj-do-ich-30-aj-40-rokov-vobec-to-nie-je-tabu

Chceš sa dozvedieť viac ? Sleduj nás

Instagram: https://www.instagram.com/ochutnejturecko/

 

Foto: unsplash.com, vlastná fotografie

 

 

 

 

Leave a Reply