Recept na vynikajúcu držkovú polievku

Vravíte si, čo má držková polievka spoločného s Tureckom? To som donedávna netušila ani ja, ale už som na to prišla. Držkovú totiž milujú aj v Turecku, len ju inak nazývajú.

V Turecku nájdeme kadejaké polievky, ako napríklad šošovicová, alebo polievka z ovčích hláv ( o tých sľubujem, nabudúce napíšem tiež). Dnes však sa chcem bližšie venovať držkovej polievke. Úprimne, na Slovensku keď ju robievala starká som veľmi nemusela jej vôňu resp. pach, v Turecku som si ju obľúbila. Nazývame ju v Turecku işkembe çorbası. A dokonca ju už viem aj pripraviť !:)Pretože je to veľmi veľmi jednoduché. Doba prípravy je max. pol hodina.

Držková polievka, işkembe çorbası
işkembe çorbası

Čo potrebujeme na držkovú polievku ?

Ingrediencie

Pol kg držiek z hovädziny

Citrón

Dve vajíčka

jedna väčšia cibuľa

4 strúčiky cesnaku ( podľa chuti aj viac)

Paprika na dochutenie, bylinky, chilli, mäta,

Dve lyžice masla

dve lyžice bieleho jogurtu bez chuti

Ak chcete môžete pridať lyžicu múky, ale nemusíte

držková polievka
držková polievka

Polievka je na 4 porcie

Pripravíme si držky, umyjeme ich a pridáme do hrnca, kde sme si predtým pripravili cibuľku a cesnak na masle do sklovita, pozor aby neprihorelo:)

Držky trošku pripečieme a prudko osmažíme na cibuľke, cesnaku. Pridáme papriku, mätu prípadne iné bylinky, zalejeme asi 5 pohármi vody. Pridáme za stáleho miešania dve vajíčka, predtým rozmiešané v šálke. Varíme v zakrytom hrnci asi 15 minút kým držky nezmäknú. Na záver odstavíme a pridáme pár kvapiek citrónu.

Dobrú chuť.

işkembe çorbası milujem :)pretože je veľmi zdravá, obsahuje veľa vitamínov a minerálov.

Sledujte nás na instagrame

https://www.instagram.com/ochutnejturecko/?hl=en

zdroj foto: pixabay

 

Leave a Reply