Romantické miesta a výlety v Turecku

Aj vy plánujete so svojím partnerom romantickú dovolenku? Prípadne plánujete romantickú svadobnú cestu? Turecko je ako stvorené pre romantické dovolenky a  čarovné miesta. Nádherné zákutia dýchajúce históriou a romantikou sú ideálne pre zaľúbené páry. Poďme sa spoločne pozrieť na to, kde nájdete skutočnú  romantiku v krajine polmesiaca a pridávame aj jeden extra bonus!

Alanya – Kleopatrina pláž má svoj veľmi zaujímavý romantický príbeh. Na tejto pláži v Alanyi, ktorá je srdcom riviéry, sa údajne kúpala podľa legendy aj samotná egyptská kráľovná Kleopatra. Viaže sa tu legenda, ktorá hovorí o tom, ako si najjemnejší piesok nechala priviesť z Egypta. Pláž jej daroval Marcus Aurelius, jej manžel, ako svadobný dar.

Nájdete tam tyrkysové teplé more a jemný piesok. Celkovo je Alanya číslo jeden v súvislosti s turizmom a krásnym počasím. Alanya má viac ako 300 slnečných dní do roka. Dokonca aj zimy sú tu veľmi mierne a daždivé, teplota málokedy klesne pod bod mrazu. Nečudo že toto miesto milovala aj nádherná Kleopatra. V sezóne je však mierne preplnená dychtivými turistami.

Kleopatrina pláž
Kleopatrina pláž- pohľad z lanovky

 

Pohľad na Alanyu z výšky.

Alanya dovolenka

Čarovná Kapadokia je rajom pre každý zaľúbený párik. Vyvezte sa balónom do oblakov za východu slnka nad sopečné komíny a prajte si so svojou láskou dlhý a krásny život. Jedine v Kapadokii ! Miesto lákajúce každého. Objavte ho ešte túto sezónu. Kapadokia v sebe skrýva neuveriteľné čaro, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Kapadokia
Kapadokia

Čo vidieť v Kapadokii

Karalioglu park v Antalyi je pre mňa topkou, čo sa týka romantickosti. Je pre mňa jedno z najkrajších miest  celej planéty, nielen Turecka. Tam si skutočne každý milovník pohodovej a romantickej atmosféry príde na svoje. Antalya je  kráľovnou Stredomoria. Jej parky sú vždy zelené a nájdete v nich vytúžený pokoj. Karalioglu park sa nachádza v srdci Antalye v pešej dostupnosti od centra. Počas teplých večerov je v parku plno zaľúbencov, ktorí popíjajú čaj, šepkajú si zaľúbené slová za sprievodu príjemnej živej hudby.

Karalioglu park

Parky v Antalyi

Side pri Antalyi je už len kvôli historickým ruinám, ktoré ležia po celom mestečku, číslo jeden v dávke tureckej romantiky. Prejdite sa po menšom mestečku, ktoré si vás úplne podmaní. Celoročne tam svieti slniečko a Side patrí medzi top romantické miesta. Prechádzka po historickom centre je jednou z top alternatív na strávenie skvelého výletu a pravej romantiky v Turecku.

dovolenka v side pre každého už tento rok

SIde promenáda,
Side promenáda

Side Turecko

Istanbul – pohľad na Modrú mešitu, Hagiu Sofiu a iné mešity na Eminonu pri západe slnka je naozaj skutočnou dávkou romantiky. Tento impozantný pohľad si môžete pozrieť z Galata bridge. Pohľad je fascinujúci, všade lietajú čajky a vy máte ako na dlani rozprávku menom Istanbul. Celá historická časť Istanbulu je číslo jeden čo sa týka romantiky. Už chýba iba Aladin a jeho čarovná lampa. jednoducho rozprávka.

Extra tip 

Ak už máte všetky krásne romantické miesta pochodené v Turecku, určite sa vyberte na Afroditin ostrov na severný Cyprus trajektom. Trajekty momentálne kvôli Covidu nepremávajú, ale počas normálnej sezóny prevládajú ako obvykle, každý deň vyplávajú  s množstvom turistov. Pozrite si severný Cyprus zblízka, navštívte známe miesta ako Famagusta či Kyrenia.

Trajekty sú spojazdnené z Tasucu do Kyrenie. Afroditin ostrov je nezameniteľný  s dávkou vytúženej romantiky, pretože sa tu podľa legendy zrodila z peny bohyňa Afrodita. Určite vás nadchne svojím priezračným morom, prekrásnym pobrežím a neuveriteľnými úzkymi romantickými uličkami.

Pre viac informácii :

Instagram: https://www.instagram.com/ochutnejturecko/

facebook: https://www.facebook.com/ochutnejturecko/?ref=py_c

Leave a Reply