Kto sme

Vítame vás na našom novom  česko – slovenskom webe Ochutnaj Turecko všetkými zmyslami. Sme dve  mladé cestovateľky a EXPERTKY na Turecko.

Náš web keďže vznikol prvotne ako český projekt má český názov, ale keďže väčšina obsahu je vytvorená v slovenčine, používame nový názov Ochutnaj Turecko.

 Chceme sa podeliť pomocou tohto blogu o nezabudnuteľné zážitky v orientálnom Turecku. Spoločne s Peťou milujeme Turecko, je naším druhým domovom a radi by sme sa podelili o naše dojmy, zážitky a zopár užitočných informácii o Turecku spolu s vami. Žijeme pre Turecko, a je pre nás skutočnou vášňou. Najmä píšeme a pohybujeme sa na Tureckej riviére a Istanbule, preto aj väčšina článkov je z Tureckej riviéry a okolia. 

Spájame stredoeurópsku kultúru s Tureckom 🙂

Sme cestovateľky, online podnikateľky, freelancerky, digitálne nomádky a naším druhým domovom je Turecko. Zbožňujeme  tureckú kultúru, spoznávanie nových kultúr, krajín a miest a najviac sa nám zapáčilo práve v Turecku. Obdivujeme rôzne chute, atmosféru, architektúru, nádherné slnečné počasie a nikdy nekončiace pieskové pláže Turecka.

Radi si vychutnávame život na cestách a plánujeme sa v budúcnosti natrvalo usadiť v krajine, kde je viac ako 300 slnečných dní do roka. Našou najkrajšou cestovateľskou zastávkou a druhým domovom je Turecko. Učaroval nám v Turecku nielen pohodový život,  ale aj rozdielnosť kultúr, mentalita a tiež  prekrásne južné pobrežie Turecka, kam sa pravidelne radi vraciame.

Najviac nás teší, keď môžeme prostredníctvom tohto blogu obohatiť čitateľov o naše zážitky a oboznámiť s rozdielnou rozmanitou kultúrou a  inakosťou Turecka. Radi by sme inšpirovali aj ďalších cestovateľov, ktorí tam ešte neboli alebo majú predsudky voči inej kultúre, aby sa nebáli a vykročili v ústrety nepoznanému a nádhernému.

Autorky blogu

Natália, teší ma !

Moje meno je Natália, som copywriterka, redaktorka a bloggerka na voľnej nohe. Taktiež cestovateľka celou svojou dušou. Vyštudovala som cestovný ruch, medzikultúrnu komunikáciu a odmalička som milovala cestovanie. Vždy som snívala o tom, že si založím raz svoj vlastný blog o cestovaní a usadím sa v slnečnej krajine. Vždy som verila, že sa môj sen stane raz skutočnosťou.

Milujem rozmanité kultúry, poznávanie nových miest, ochutnávanie nových jedál. Cestovanie je pre mňa psychohygiena a Turecko je pre mňa druhým domovom. Krajinu polmesiaca som si jednoducho zamilovala so všetkým, čo k tomu patrí! Cestovanie nás vedie k sebapoznaniu, šťastiu, pokore a veľkej tolerancii. Keď mám trošku voľného času a nevenujem sa práve písaniu, tak si rada prečítam knižku, alebo plávam.

side

Petra, teší mě!

Ahojte, já Petra! Jsem cestovatelka, velká milovnice Turecka, matka dvou krásných dětí, online nomádka a podnikatelka v online prostředí. Mou vášní je Turecko a jednou se tam plánuji i odstěhovat. Jezdila jsem do Turecka ještě během studii na vysoké škole a pracovala jsem v turismu, později jsem se tam vydala a momentálně žiji střídavě v Čechách a v Turecku. Miluji slunce  a příjemné turecké moře 🙂

May be an image of 1 person

Tešíme sa na vás a vidíme sa v Turecku !

 

 

Zážitky a spracované blogy sú pripravované a kreované z osobných postrehov a skúseností počas života v Turecku.

Niektoré fotografie sú použité z unsplash.com, pexels alebo pixabay.com